Uyku Kalitesinde Artış

Uyku Kalitesinde Artış


Uyku Kalitesinde Artış

İnsomnia, uykuya dalma ve tüm gece uyuma konusundan yaşanılan problemlerdir. Parasomnia, uyanma ve uyuma ismi arasında oluşan dengesizliklerdir. Uyku apnesi, uyku halinde meydana gelen kısa ve geçici bir solunum yetmezliğidir.

Uyku bozukluklarının nedenleri stres, ışıktan veya sesten rahatsızlık duyma, zihinsel yorgunluk, kronik ağrılar, birtakım hastalıklar veya düzensiz beslenme (aşırı kahve veya alkol tüketimi, geç saatte yemek) olabilir.

Uyku bozukluklukları, gün boyu bitkin hissetmeye, konsantrasyon zorluğuna, performans düşüklüğüne ve yüksek tansiyona neden olabilir.

  • Uyku bozukluğunun tedavi edilmesi için öncelikle altında yatan bir rahatsızlık varsa bunun tedavi edilmesi gereklidir.
  • Herhangi bir rahatsızlık yok ise beslenme programı düzenlenip, programla birlikkte andulasyon cihazına girmek bu problemin çözülmesine katkı sağlayacaktır.
  • Andulasyon terapisi, kişiye kalıcı ve yoğun bir relaksiyon hissi sağlar, bu his uyku bozukluklarına son derece yardımcı olmaktadır. Kişilerin uykuya dalmalarını kolaylaştırıp daha iyi uyumalarına neden olmaktadır. Bu sebeple geceleri iyi bir uyku çekmelerine kalıcı bir şekilde katkı sağlamaktadır. Bu terapinin düzenli bir şekilde uygulanması ise kişinin stresin zarar verici etkilerden de korunmasını sağlamaktadır. Vücudu doğrudan etkileyen derin kızılötesi ısı pozitif özelliğe ek olarak kişiyi uykuya dalmaya hazırlar ve uyku kalitesini yükseltmesini sağlar.
  • Uyumadan önce içilecek rezene çayı, papatya veya melisa çayı uykuya dalmayı kolaylaştırabilir.
  • Yatağa girmeden önceki son 4-6 saat içinde kafein içeren içecekler uzak durulmalıdır. (kahve, çay, yeşilçay)
  • Akşam yemeğinde ağır ve yüksek proteinli yiyecekler tercih edilmemelidir.
  • Geceye sakinleştirici aktivitelerle hazırlanmak; yürüyüş, meditasyon, yoga bu konuda yardımcı olacaktır.
  • Uyumadan önce bilgisayar veya telefon ekranına bakmamak yararlı olacaktır.
  • Yatak odası yeteri kadar karanlık ve temiz bir hava sahip olmalıdır.

İletişime Geçin

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza onayı veriyorum