Kilo Verme

Kilo Verme


Kilo Verme

KİLO KONTROLÜ VE OBEZİTE

Obezite ve fazla kilo, günümüz insanının en çok savaştığı sağlık problemlerinin başında gelir.

Obeziteyi çözümlemek adına internette sayısız diyet listeleri, diyet türleri veya sosyal çevrede arkadaş önerileri, zayıflama kürleri, ürünleri gibi çözümler herkesin karşısına çıkmaktadır.

Burada önemli olan kilo problemini çözmek veya hızlı kilo vermek değil, bu problemin nedenini bulup, kişiye özel hazırlanmış beslenme planı hazırlayarak, verilen kilonun kalıcılığını sağlamaktır.

Obezitenin nedeni olarak en çok kabul gören sav; alınan ve harcanan enerji arasındaki dengesizliktir. Besin alımı ve içeriği, alınan enerjinin vücutta yağa dönüştürülüp depolanmasını belirler.

Buna ek olarak çevresel etmenler (hava, su toprak kirlenmesi, ağır metaller gibi), stres, hastalıklar, kullanılan ilaçlar, genetik etmenler ve en önemlisi obezojenik çevre (yaşam tarzı, oturarak çalışma, besine kolay ulaşma, sedanter yaşam, tarım, ulaşım, şehir planlama, çevre, gıda işleme, dağıtım, pazarlama ve eğitim gibi sektörlerdeki eksiklikler) obezitenin nedenleri arasında gösterilebilir.

Obezitenin değerlendirilmesinde en yaygın kullanılan hesaplama beden kütle indeksidir. Siz de beden kütle indeksinizi hesaplamak için buraya tıklayabilirsiniz.

İletişime Geçin

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza onayı veriyorum